Array
(
    [id] => 3
    [adres] => /zlobki/o-nas/
    [title] => Żłobki Poznań, Nowy Tomyśl - Bajkowa Akademia Smyka
    [description] => Zapraszamy do zapoznania się z naszymi żłóbkami w Poznaniu i Nowym Tomyślu, które są pod stałą opieką merytoryczną Pedagoga.
)

O nas

Kim jesteśmy?

Bajkowa Akademia Smyka działając od 2009 roku, jako jedna z pierwszych w Polsce zarejestrowała żłobek niepubliczny. Nasza pierwsza placówka mieszcząca się przy Placu Wiktora Degi w Poznaniu, w 2010 roku spełniła wymogi Ustawy o opiece nad dziećmi do lat 3 i została wpisana do rejestru Żłobków Urzędu Miasta Poznania. Z czasem pojawiły się kolejne instytucje, w chwili obecnej posiadamy cztery funkcjonujące z powodzeniem żłobki w Poznaniu oraz jedną placówkę w Nowym Tomyślu, ponadto zarządzamy Placówkami Opieki Dziennej oraz Przedszkolem. W 2016 roku zostaliśmy oficjalnym partnerem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach programu tworzenia Żłobków Uniwersyteckich. 

Na małą wzmiankę zasługuje fakt, iż pierwsze doświadczenia jako samodzielna jednostka zdobywaliśmy już w 2006 roku prowadząc pionierskie polsko-angielskie przedszkole w chrabstwie Bedford w Wielkiej Brytanii. Placówka ta funkcjonowała z powodzeniem do 2010 roku, niemniej z uwagi na nasze zaangażowanie w Polsce nie mogliśmy kontynuować prowadzenia tej działalności dłużej. Doświadczenie tam zdobyte pomogło nam stworzyć innowacyjne placówki, zorjętowane na niczym nieograniczony swobodny rozwój dzieci, tworząc inspirujące środowisko dla nich już od pierwszych miesięcy życia. Mając do dziś swobodny dostęp do informacji i publikacji z brytyjskiego Ofsted oraz innych znaczących organizacji mamy możliwość aby wprowadzać najnowsze trendy w naszych placówkach.

W obecnej chwili nasze żłobki są również pod opieką merytoryczną i specjalistyczną Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, od kilku lat jesteśmy też placówkami ćwiczeniowymi dla studentów WSE UAM, umożliwiając im zdobycie praktycznego doświadczenia w pracy z najmłodszymi dziecmi. 

Nasza misja i wizja

Bajkowa Akademia Smyka działa z myślą o stworzeniu nowoczesnego i przyjaznego dziecku miejsca, które sprzyjać będzie spontanicznemu i wszechstronnemu rozwojowi. Priorytetem naszej pracy z maluchami są bezpieczeństwo, nieograniczany rozwój, zabawa i poznawanie świata. Wszystkie te elementy stanową niezbędny fundament do szczęścia i niczym nie hamowanego rozwoju dziecka. Wyróżnia nas innowacyjne podejście do zagadnień związanych z wychowaniem i nauczaniem małego dziecka, którego korzenie wyrastają z Teorii Zabaw Fundamentalnych. Opracowaliśmy autorski program edukacyjny "Zabawa i Poznawanie Świata", który opiera się na kreatywnych i zróżnicowanych formach zabaw. Realizacja programu determinuje prawidłową opiekę i wychowanie oraz pielęgnację najmłodszych we wszystkich obszrach rozwojowych. Zabawa to coś więcej niż opiekowanie się dzieckiem. Dobra zabawa to inwestowanie w harmonijny, wielostronny rozwój dziecka, w budowanie fundamentów jego dobrostanu, kompetencji i szczęścia. Nauka staje się bardziej skuteczna, gdy można połączyć różne sposoby uczenia w taki sposób, aby dziecko mogło się rozwijać wszechstronnie i bez ograniczeń. Dlatego w naszym programie tak duży nacisk położony został na rozwój inteligencji wielorakich oraz poznawanie wielozmyslowe.

Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych i posiadających odpowiednie wykształcenie oraz wiedzę teoretyczną specjalistów, którzy z pasją i z prawdziwego powołania dbają o dzieci. Nie bez przyczyny więc nazywamy Bajkową Akademię Smyka miejscem, w którym rozwój każdego dziecka staje się naszą pasją. 

W 2016 roku zostaliśmy oficjalnym partnerem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Żłobki i Przedszkola Bajkowa Akademia Smyka przyjęły propozycję współpracy, w ramach której Dyrektor Żłobka mgr Agnieszka Ziembora powołana została w skład Rady Pracodawców Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w poznaniu.

W ramach podjętej inicjatywy wspólnie tworzymy nowe placówki na terenie Miasta Poznania

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu otwiera się na rodziców – studentów i młodych naukowców.

Bajkowa Akademia Smyka w partnerstwie z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza tworzy placówki opieki i edukacji dla dzieci studentów, doktorantów i pracowników Uczelni.

Wraz z władzami uczelni wzieliśmy udział w pierwszej edycji ministerialnego programu „MALUCH na uczelni”, uzyskując fundusze na utworzenie i funkcjonowanie miejsc opieki nad dziećmi do lat 3.

Wychodząc naprzeciw realnym potrzebom rodzicielskiego środowiska akademickiego, planuje się utworzyć placówki żłobkowe dla ponad setki maluszków. Ta prorodzinna inicjatywa Bajkowej Akademii Smyka i władz Uczelni pozwoli godzić rodzicielstwo z działalnością naukową studentów i młodych pracowników akademickich.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą !

Zapisz swoje dziecko!

* - pola wymagane

Wybierz żłobki, do których ma zostać wysłane zgłoszenie:

projekt i wykonanie: webwizards