O nas

Ogólnopolska Sieć Dziennych Opiekunów to kolejna forma opieki nad dziećmi, która powstała dzięki zdobytej wiedzy, doświadczeniu, zapotrzebowaniu ze strony rodziców na alternatywne formy opieki nad ich pociechami oraz naszej pasji jaką jest zapewnianie wszechstronnego rozwoju dzieciom.

Wejście w życie Ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 nałożyło na osoby prywatne wiele wymagań i obostrzeń w kwestii prowadzenia opieki nad dziećmi w sposób oficjalny. Mając na uwadze bezpieczeństwo i dobro dzieci, stworzyliśmy Sieć Dziennych  Opiekunów, która ma na celu zapewnienie najwyższych standardów opieki nad dziećmi do lat 3 zgodnie z obowiązującymi wymogami Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 marca 2011 r..

Dzienny Opiekun to osoba sprawująca opiekę nad dziećmi w wieku od ukończenia 20 tygodnia życia do 3 lat. Dzienny opiekun sprawuje opiekę nad maksymalnie 5 dzieci, a w przypadku gdy w grupie znajduje się dziecko, które nie ukończyło pierwszego roku życia, jest niepełnosprawne lub wymaga szczególnej opieki, maksymalnie nad 3 dzieci. Dziecko może pozostawać pod opieką opiekuna do 10 godzin dziennie, dzięki czemu rodzice mają czas na to, aby spokojnie dowieźć dziecko do Opiekuna przed pracą i odebrać je od Opiekuna po pracy. Opieka w kameralnych grupach, w warunkach zbliżonych do warunków domowych sprawowana przez profesjonalną kadrę to forma opieki, która świetnie sprawdza się w miejscach, w których utworzenie dużej grupy dzieci jest niemożliwe. 

Nieustannie tworzymy kolejne Punkty Dziennej Opieki, aby dotrzeć z naszą propozycją do rodziców, dla których ta forma opieki nad ich pociechami jest najbardziej atrakcyjna. W związku z powyższym, zapraszamy do współpracy zarówno rodziców jak i osoby zainteresowane współtworzeniem kolejnych punktów. W celu uzyskania większej ilości informacji zapraszamy do kontaktu!

projekt i wykonanie: webwizards